O NÁS

Vytvárame pohodlie vášho domova.

Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®

PREČO PRÁVE VYKUROVANIE A CHLADENIE OBJEKTOV

Vykurovaniu - chladeniu objektov sme sa rozhodli venovať hlavne z dôsledku informácií z našej predošlej činnosti , čo bola výstavba rodinných domov na kľúč od A po Z. 

Mali sme s bratom stavebnú firmu (domy na kľúč) už v roku 2007 , ale z dôsledku komplikácií vo firme (zavinenými z malej časti aj nami), sme boli nútený túto firmu zavrieť.

Keď sme prehodnocovali s bratom čo ďalej , sedeli sme nie jeden večer za stolom a hľadali sme riešenie do čoho sa znovu pustiť ( elán a vedomosti sme mali aj máme 😀 ), čo by malo význam , čo by sa predávalo a čo tu skrátka ešte na trhu nie je a určite sa uchytí.

A VTEDY TO PRIŠLO

Po analýze všetkých situácií s ktorými sme sa za celú dobu v stavebníctve stretli , sme jednoznačne dospeli k záveru že najväčšie rezervy má trh v komplexnom , systematickom a hlavne efektívnom vykurovaní - chladení budov.

Áno , práve táto problematika je dosť podceňovaná , väčšina ľudí hladí na dobrú a zdravú klímu v dome až na poslednom mieste. Každý si vraví - však nech mi v dome niečo kúri , poprípade tí rozumnejší ešte rozmýšľajú nad tým nech aj chladí . Namontujeme nejaké radiátory a nejakú klimatizáciu na stenu ...

Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®
Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®
Infra stropné chladenie a kúrenie systémom HARREITHER Modul Klimadecke

PRINIESLI SME NA TRH BEZKONKURENČNÝ SYSTÉM

Áno znie to prehnane , ale je to tak. 

Už za čias prvej firmy ( pri stavbe hlineného BIO domu v rakúsku ) sme sa potýkali s problémom vykurovania domčeku , nakoľko majiteľ nechcel ani počuť o klasických radiátoroch , INFRA žiaričoch, elektrických rohožiach + klasická podlahovka tiež nepripadala do úvahy. Nevedeli sme ako sa vraví " kam z konopy " 😀

Dlho sme hľadali po internete systém , ktorý by dokázal vykúriť dom bez nejakých viditeľných rušivých zariadení. Čím viacej sme bádali , tým viacej sme sa prikláňali k riešenie jednoducho zabudovať " kúrenie " do stien tak aby nič nebolo vidieť. 

Všetko to vyzeralo super , len stále nám nejako logika nebrala ako môže nejaká tenká trubka (napr. 10mm priemer) poukladaná vedľa seba tak ako podlahovka na zemi (akurát obrátená na stenu)  cca 100 m v jednom okruhu , odovzdať toľko energie do domu aby to zaručene postačovalo. Nešli nám do hlavy prietoky cez túto rúrku , tak isto sme neverili tomu že sa všetko teplo rovnomerne odovzdá po celej dĺžke steny. Vedeli sme že teplá voda odovzdá teplo (chlad) po pár metroch a väčšinu trasy sa už bude len tak bez efektu premývať stenou.

Tento efekt sa nám aj potvrdil po konzultácii s viacerými ľuďmi na internete , ktorý tento systém už mali nainštalovaný a potvrdili nám , že od systému očakávali viacej ako je skutočnosť. Museli trochu ubrať zo svojich očakávaní a uskromniť sa s realitou . Ako nám sami povedali , kúriť to kúri , chladiť to chladí , ale čakali sme od toho viac. 

KTO HĹADÁ, TEN NÁJDE

Áno nám sa to potvrdilo .

Sme vďačný Googlu , firme HARREITHER GmbH a hlavne sebe za nekonečné odhodlanie postaviť sa problémom čelu a vytrvať v hľadaní riešenia na problémy.

Našli sme systém , ktorý nám bol od začiatku pochopiteľný a mali sme minimálne pochybnosti o nefunkčnosti. Systém ktorý funguje aj v režime vykurovania aj v režime chladenia.

Tento systém je jedinečný na trhu , je patentovaný , nik iný ho nevyrába okrem firmy HARREITHER (rakúska spoločnosť založená v 1982) a sme hrdý na to že sme jeho výhradným zmluvným dovozcom na Slovenskom a Českom trhu.

Tento systém je tak "jednoduchý" a popritom tak účelný že je to až smiešne. Voda sa nepremáva trasou 20 , 30 , 50 a ani 100m , ale ide iba maximálne 2m ( v závislosti od typu registra ) a v tejto krátkej dĺžke je proste záruka toho že stena bude prehriata po celej ploche. Je to síce len na šírke cca 5cm , ale si predstavte že tento systém je vedľa seba nainštalovaný tesne jeden veľa druhého každých 5cm. Áno docielite tým to že plocha v ktorej je tento " register " nainštalovaný je rovnomerne vytemperovaná na teplotu takú , aká koluje v rúrkach. Či už ide o kúrenie alebo chladenie 🙂

Jednoduché a účelné. Však že ?

Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®
Infra stenové kúrenie a chladenie pomocou stenových registrov HARREITHER Hitherm®
Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®
Infra podlahové kúrenie HARREITHER EUROVAL®

IBA KÚRENIE?

Klíma sa každým rokom zhoršuje , čo chvíľa sa bude ročne viac energie míňať na chladenie v lete ako na kúrenie v zime. 

Áno ,  sú ľudia čo od začiatku do konca sú presvedčení , že oni a ich dom potrebuje iba kúrenie. Z časti je to pravda ( predsa je horšie pozerať TV pri teplote +5 ako pri +30 ), ale iba v prípade že sa uskromnia s tým že cez leto budú a sú ochotný "TRPIEŤ" nadmerné teplo spôsobené tepelnými ziskmi v dome , ktoré už len z matematického hľadiska nie je možné v noci odovzdať do prostredia. Naakumulované teplo v dome za deň cez čím ďalej väčšie okná , presklenia terás a strešných okien nie je možné v noci odovzdať do okolitého prostredia vzhľadom na čím ďalej teplejšie noci a čím ďalej kvalitnejšie izolačné materiály. Paradoxne tomu napríklad pri podkrovných izbách dopomáha aj izolácia strechy. Tá nie len že v zime zabraňuje prieniku tepla z domu von , ale aj v lete zabraňuje prieniku tepla od rozpálenej škridle smerom dnu , lenže v noci funguje tak isto - izoluje vonkajší svet od vnútorného. Naakumulované teplo cez deň nemá kam odísť v noci, otvorenie okien je nedostačujúce, zostáva v dome.

Z praxe vieme , že do cca 2-3 rokov si aj tak potom väčšina týchto ľudí dá namontovať klasickú klimatizáciu a uznajú si že mali hneď pri výstavbe inštalovať pri jednom aj chladenie, investícia by bola len o niečo vyššia a nič by nebolo vidieť.  Nerobte túto chybu aj vy !

Keď si spočítajú koľko ich stálo samotné kúrenie (vykurovanie) a potom ešte aj chladenie (klasická klimatizácia) , tak prídu na to že si to všetko mohli dať namontovať už na začiatku a s univerzálnym systémom bez výrenia prachu, hluku, baktérií... A bolo by to v porovnatelnej cene 🙂

NAŠA VÍZIA

Veríme že systém ktorý dovážame má perspektívu stať sa No.1 na slovenskom trhu. Je za prijateľné ceny , je to systém ktorý si môže dovoliť každá rodina vzhľadom na výhody ktoré poskytuje a z dlhodobého hľadiska je neprekonateľný. Firma HARREITHER GmbH každoročne investuje 4% z obratu do vývoja nových produktov - riešení , čo zaručuje že vždy bude a je o krok pred konkurenciou.
Veríme že aj našou mravenčiou prácou tu na slovenskom trhu zabezpečíme stabilitu tejto spoločnosti.

Za nás ako spoločnosť ENERGY TREND s.r.o. má tento systém jednoznačné ÁNO , ostatné je už len na Vás , na zákazníkoch. Veríme že na slovensku sa už ľudia presvedčili že nie je prvoradým kritériom pri výbere tovaru a služieb cena , ale pomer cena - kvalita. Pochopili to všetky vyspelé štáty sveta a hlavne kvôli tomu sú vyspelé. Sme na najlepšej ceste 🙂

Doprajte si systém budúcnosti , ktorý budete mať už dnes .

Systém o ktorom iný iba snívajú a vy ho už máte 🙂